Директор Фонда Срђан Тодоровић, 17. јануара 2017. године, боравио је у радној посјети у Загребу. Том приликом се састао са државним секретаром Министарства заштите околиша и енергетике Републике Хрватске Мариом Шиљегом, који су директно задужени за провођење мјера енергетске ефикасности и одрживог развоја у Хрватској. Разговарано је о увођењу правилника о посебним категоријама отпада у Републици Српској, гдје би нам искуства Хрватске била од непроцјењивог значаја. Државни секретар Марио Шиљег је нагласио да се при доношењу правилника у Републици Српској посебно обрати пажња на директиве ЕУ са чијим усклађивањем у наредном периоду зависи приступ фондовима ЕУ.
Гђа Ирена Релић из Министарства заштите околиша и енергетике Републике Хрватске осврнула се на праксу Хрватске која је поставила амбиоциозан план те да се треба радити на уопштеном плану управљања отпадом.
Састанку је присуствовао помоћник министра индустрије, енергетике и рударства РС Мићо Врховац те са стручног аспекта указао на проблеме са којима се сусреће у РС у односу са земљама у окружењу код коришћења обновљивих извора енергије.
Радна посјета је настављена у Фонду за заштиту околиша и енергетску учинковитост Републике Хрватске, гдје је директор Фонда Срђан Тодоровић разговарао са директором Фонда Љубомиром Мајданџићем, који је након презентације начина рада и постигнутих резултата хрватског Фонда, навео практичне проблеме са којима су се сусретале њихове колеге везано са механизмима контроле извјештавања код амбалажног отпада.
Гђа Лидија Тошић, потпарол Фонда, осврнула се на предприступне фондове ЕУ и могућности да се Фонд ангажује према аплицирању за средства ЕУ, с обзиром да постоје добри услови за коришћење тих средстава.
Након тога заједно су обишли прву соларну електрану на приватној кући у стамбеном дијелу Загреба која представља позитиван примјер коришћења сунчеве енергије. Сунце као извор енергије спада међу обновљиве изворе енергије, потпуно бесплатно и неисцрпно. Производња електричне енергије из обновљивих извора енергије као што су сунце, вјетар и вода пут је према одрживом развоју и енергетској независности. Осим тога то може бити и финансијски исплативо смањењем мјесечних рачуна за електричну енергију.
Посјета је завршена представљањем пројекта загријавања воде сунчевом енергијом за туристичко смјештајне јединице, чиме се постижу велике уштеде на загријавању воде, те на квалитетној изолацији резервоара и утопљавању самог објекта.